مبلمان اداری ترکیبی از تمام وسایل و ملزوماتی است که برای تجهیز یک فضای اداری و یا نیمه اداری مورد استفاده قرار می گیرد که شامل میز، جلومبلی، فایل، کانتر، کتابخانه، کردنزا، کنسول و پارتیشن می باشد.

هدف از استفاده از مبلمان اداری شکل و حس دادن به فضای اداری و در عین حال استفاده بهینه از فضا می باشد . همیشه یک فضای محدود برای یک مجموعه تولیدی و یا خدماتی وجود دارد که باید به بهترین شکل از آن استفاده کرد. موارد زیادی را باید در نظر گرفت از جمله راحتی پرسنل ، کمترین فضای اشغال شده ، آرامش فکری افراد ، ترکیب رنگ بندی و…

نکاتی در مورد انتخاب مبلمان اداری

میتوان گفت از مهمترین نکات در خرید و انتخاب مبلمان اداری با کیفیت بودن آن است . در نظر داشته باشید که مبلمان اداری قرار است سال ها مورد استفاده قرار گیرد و دوام و استقامت آن از مهمترین موارد است.

مبلمان اداری وسیله است که هرچه از راحتی بیشتر برخوردار باشد و براساس اصول ارگونومیک بدن طراحی شود آرامش بیشتری را برای افراد شما فراهم آورده که خود در افزایش راندمان کار نقش مهمی داشته و همچنین در طول ساعات کاری ناراحتی های جسمانی و خستگی را از آنها دور می نماید. مورد مهمی که بسیار باید به آن توجه کرد، راحتی ایجاد شده برای استفاده طولانی مدت است ، در این حالت کمترین فشار را به بدن افراد وارد کرده و تاثیر مهمی در فشار روی ستون فقرات افراد خواهد داشت.

ویژگی های مبلمان اداری

یکی از ویژگی های مهم که در انتخاب مبلمان اداری باید در نظر گرفته شود کارایی آن می باشد. به دلیل کم شدن فضای اختصاص یافته برای کارمندان در برخی شرکت ها و همینطور افزایش استفاده از دکورهای نو و تازه ، انتخاب مبلمان اداری با الزام به محدودیت در میزان فضا قابل اهمیت است ،لذا به خاطر داشته باشید که بر اساس نیازهای مجموعه، تعداد کارکنان و مساحت دفتر بهترین انتخاب را انجام دهید.

انواع مبلمان اداری

میتوان در نگاه دوم مبلمان اداری را به غیر از مدرن و کلاسیک به موارد دیگری هم تقسیم بندی کرد .امروزه مبلمان اداری مدرن به دلیل طراحی به روز و به کارگرفتن مواد اولیه جدید، در طراحی فضای شرکتها بسیار مورد استف

اده قرار می گیرد. در این مبلمان علاوه بر استفاده از مواد اولیه قدیمی از جمله فلز و چوب از دیگر مواد جدید مانند شیشه، فایبرگلس و پلاستیک استفاده می شود. بعلاوه مبلمان اداری مدرن، از لحاظ ساختاری، کارایی، استحکام، امکانات، مطاقبت با بدن انسان  به نسبت مبلمان های دیگر از شرایط بهتری برخوردار است.

رنگبندی مبلمان اداری

به طور کلی امروزه در فضای مدرن از رنگهای روشن استفاده می شود. البته نه به این منظور که تمام فضا روشن می شود بلکه بر اساس اصول روانشناسی و انتخاب مبلمان کلاسیک و یا مدرن رنگها انتخاب می شود مثلا رنگهای تیره برای مبلمان کلاسیک و رنگهای روشن و پر انرژی برای مبلمان مدرن استفاده می شود. از مزایای استفاده از رنگهای مدرن ایجاد انرژی و تحرک بیشتر در فضای کاری است، استفاده از رنگهای مناسب فضا، سبب ایجاد روحیه و تقویت پتانسیل کارمندان شده که موجب افزایش راندمان کار و پیشرفت سریع برای مجموعه خواهد شد.

راهنمای خرید مبلمان اداری

برای خرید در قدم اول به دنبال شرکت های معتبر می رویم چراکه شرکت های مبلمان اداری معتبر در تمامی مراحل طراحی و ساخت به دنبال  پیشنهادات و نظرات مستقیم مشتریان خود هستند. علاوه بر این ضمانت و گارانتی محصول و خدمات آنها دلیل محکم دیگری برای انتخاب این شرکتهاست. انتخاب شما تاثیر بسیار زیادی در زیبایی، آرامش و بهره وری پرسنل دارد. به طورکلی در ابتدا باید بودجه و زمان خود را برای خرید در نظر بگیرید.

پس از آن با متخصصین حوزه دکوراسیون داخلی در مورد فضای مورد نظرتان مشورت کنید. سپس می توانید در ارتباط با سبک های پیشنهادی و خرید مبلمان کلاسیک ، مبلمان اداری مدرن و یا مبلمان اداری لوکس از پرسنل خود نظر بگیرید تا بدین وسیله بتوانید بهترین انتخاب را برای مجموعه داشته باشید.

مبلمان اداری کلاسیک یا مدرن

مبلمان اداری  کلاسیک یا مدرن سوالی است که همیشه مطرح بوده و نمی توان جواب یکسانی برای آن پیدا کرد. پیشنهاد هایی که از سوس طراحان برای این سوال وجود دارد ممکن است بسته به نوع شغل و کارکرد آن متغییر باشد اما میتویان در اکثر موارد ترکیب هردوی آن را پیشنهاد داد. اگر از اصناف با سبک بازدید کننده کلاسیک بهره می برید مطمئنا سبک های کلاسیک بیشتر جوابگوی شما خواهد بود برای مشاغلی مثل دیجیتال ها مطمئنا به سبک مدرن مبلمان نیازمندید و اما برای اصنافی مثل املاک و ساختمان سبک های ترکیبی نیازمند است تا تمام سلایق کارفرمایان را تامین کند.

 انتخاب مبل اداری کلاسیک یا مدرن با سلیقه کارمندان

نکته ای که وجود دارد این است که اگر بخواهیم کارمندان مجموعه را مورد هدف قرار دهیم در حال حاضر نیرو های جوان بیشتر علاقه مند به انتخاب مدل های مبلمان اداری مدرن هستند و همینطور به علت فضای کمتری که این سبک میگیرد امکان بهینه سازی در چیدمان و استفاده بهینه از فضا میسر می گردد. در گذشته بیشتر فعالیت های کارمندان برای استفاده ازاسناد و پرونده ها بود ولی امروزه تمامی امور خود را از طریق نرم افزار ها و سیستم انجام می دهند.

مشاوره آنلاین