میز کار چیست ؟

میز کار ابزاری کاربردی است برای استفاده طولانی مدت کارمندان و یا مدیران در محیط کاری. البته ما میخواهیم شما را راهنمایی کنیم که بهترین انتخاب را در خرید میز اداری کار داشته باشید.

حتما می پرسید  که آیا برای خرید میز کار اطلاعات تخصصی نیاز است ؟

جواب این سوال بله می باشد. شما در طول روز حدود 6 الی 9 ساعت به طور متوسط از میز کار استفاده میکنید. هر انسان روزانه حدود 16 ساعت بیدار می باشد که میتوان گفت تقریبا 46 درصد از کل زمان بیداری شما در طول روز را شامل می شود. پس باید به تمام نکات و موارد به آن توجه نمایید.

چه نکاتی را برای انتخاب میز کار خوب در نظر بگیریم؟

 1. ابعاد مناسب میز
 2. ارتفاع مناسب از سطح زمین
 3. زوایای طراحی درست میز کار
 4. رنگبندی مناسب
 5. مقرون به صرفه بودن
 6. مدرن یا کلاسیک بودن میز کار
 7. کشو بندی مناسب و جایگاه مناسب کشو
 8. انتخاب ابعاد مناسب نوع سمت شغلی
 9. جنس مناسب بدنه میز کار
 10. نحوه جایگیری پا
 11. استاندارد بودن فضای وارد شدن صندلی اداری
میبینید که موارد زیادی در انتخاب درست یک میز کار باید در نظر گرفت و ما به تمام موارد آن در ادامه مقاله اشاره خواهیم کرد.
 

میز کاری که در اندازه های کوچک طراحی می شود اغلب مدرن بوده و برای فضاهای محدود بسیار عالی هستند. طراحی معاصر و مبتکرانه میزهای کار سبب شده که در میان افراد مختلف از محبوبیت بالایی برخوردار شود. میزهای مدرن به دلیل دارا بودن طراحی ایده آل با مدیریت فضا راه حل های هوشمندانه ای را برای ذخیره سازی در اختیار کارمندان قرار می دهد. بدین ترتیب با بهینه سازی سطح میز می توان به راحتی از لپ تاپ و یا دیگر اقلام اداری بر روی آن استفاده کرد. امروزه مدل های متنوعی از میزهای کار تولید و در بازار عرضه می شوند.

انواع میز کار:

انواع میز های کار رو میتوان به موارد زیر بخش بندی کرد

 • میز کار کارمندی
 • میز کار کارشناسی
 • میز کار مدیریت
 • میز کار کنفرانس
 • میز کار کارگروهی

برخی از آنها به عنوان ایستگاه های کاری کوچک بسیار کم جا هستند، به طوری که بر روی دیوار نصب و به خوبی با انواع چیدمان و فضاهای اداری تطبیق پیدا می کنند. برخی دیگر در عین کوچکی دارای کمدهایی در قسمت پایینی هستند که فضای لازم را جهت ذخیره سازی فراهم می کند. شما می توانید با تهیه میز کار کوچک نهایت استفاده را از فضای خود داشته و در عین حال در طول روز با آرامش کامل به فعالیت های خود بپردازید.

مشاوره آنلاین مشاوره رایگان