احتمالا تا کنون شما نیز به منظور ایجاد تغییراتی در چیدمان فضای اداری برای بخش های جدید مجبور به تغییر نقشه شرکت شده اید. امروزه اکثر شرکت ها ترجیح می دهند به کمک پارتیشن به جای دیوارها چنین تغییراتی را در دفاتر کار ایجاد کنند. این پارتیشن ها نیز بسیار دقیق بوده و به راحتی امکان ایجاد فضاسازی مجدد را میسر می سازند.

عموما از میان پارتیشن های موجود پارتیشن ام دی اف و پارتیشن های شیشه ای از متداول ترین نوع می باشند و از آنجایی که ساخت آنها از نوع پیش ساخته و طی مراحل صنعتی به صورت کاملا استاندارد طراحی و تولید می شوند علاوه بر محبوبیت خاص، مقرون به صرفه تر نیز می باشند.

انواع پارتیشن ام دی اف فرامین

برای مشاهده مشخصات پارتیشن های ام دی اف بر روی محصولات زیر کلیک نمایید. 

پس از مشاهده محصولات، پارتیشن ام دی اف مورد علاقه ی خود را به سبد علاقه مندی ها اضافه کنید. کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

شما می توانید از طریق واتساپ نیز با ما در ارتباط باشید.

انواع پارتیشن ام دی اف:

به طور کلی ام دی اف از 82% الیاف، 9% چسب رزین و گاز محرک، 8% آب و 1% موم پارافین تشکیل شده است. ام دی اف با تجزیه و خردکردن باقیمانده چوب های نرم و یا سخت به الیاف چوب و سپس با اتصال دهنده موم و رزین ساخته می شود. مواد ترکیب شده با فشار دادن بر روی هم در دما و فشار بالا تبدیل به صفحات ام دی اف می شوند. پس از آن صفحات سنباده زده می شوند تا هر گونه ناصافی و بی نظمی برطرف و صاف و یکدست شوند. پس از این مرحله ممکن است با رنگ، روغن و یا لاک تخته را پوشش دهند. علاوه بر آن ممکن است از روکش و لمینیت بر روی آن استفاده شود. این تخته ها برای ساخت انواع پارتیشن ام دی اف بر اساس ویژگی ها و مراحل پایانی ساخت به دو دسته تقسیم می شوند.

انواع پارتیشن ام دی اف بر اساس ویژگی

تخته های ام دی اف بر اساس ویژگی های خاص خود به سه دسته تقسیم می شوند. تخته های ام دی اف مقاوم در برابر رطوبت، بازدارنده آتش و بسیار سبک.

تخته های ام دی اف مقاوم در برابر رطوبت در انواع پارتیشن هایی که برای محل های مرطوب مانند حمام مورد استفاده قرار می گیرد مناسب هستند که اصولا با رنگ سبز نشانه گذاری شده و از دیگر انواع پارتیشن ها قابل تشخیص اند.

از تخته های ضد حریق نیز در مناطقی که احتمال آتش سوزی و گرمای بیشتر وجود دارد مانند آشپزخانه ها بهره برده می شود، این نوع از تخته های ام دی اف نیز با رنگ قرمز نشانه گذاری شده و از دیگر انواع پارتیشن قابل شناسایی هستند.

تخته های ام دی اف فوق سبک تقریبا 30% نسبت به دیگر تخته های ام دی اف از استاندارد کمتری برخورداند. این تخته ها در جاهایی استفاده می شود که فاکتور اصلی وزن است مانند طراحی و ساخت انواع مبلمان اداری.

انواع پارتیشن اداری بر اساس مراحل پایانی

تخته های روکش دار

روکش تخته های ام دی اف ساخته شده از روکش های چوبی با کیفیت بالا که به تخته هایی با تراکم متوسط متصل می شوند. ام دی اف های روکش شده جلوه طبیعی تری از چوب را به ارمغان می آورند که بسته به انتخاب و سلیقه مشتریان می تواند گزینه ی مناسبی برای ساخت انواع پارتیشن های ام دی اف باشد. به همین سبب امروزه سازندگان و تولیدکنندگان تخته های روکش شده را جایگزین چوب جامد کرده اند. این بردها با پیچیده شدن لایه ای 1 تا 2 میلیمتری از چوب مقاوم در پیرامون با کمک فشار و گرمای زیاد تولید می شوند. ناگفته نماند که پارتیشن های ام دی اف روکش دار نسبت به لمینیت شده ها  به مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارند. این مدل از پارتیشن های ها می توانند برای شرکت ها، اتاق های کنفرانس، منازل و دیزاین داخلی مورد استفاده قرار گیرند. به طور کلی پارتیشن ام دی اف روکش دار مقرون به صرفه تر است چرا که روکش از تخته فیبر به خوبی محافظت کرده و آن را برای استفاده ایمن می سازد.

تخته های لمینیت شده

سطوح یکدست و خاص تخته های لمینیت شده سبب شده که این تخته ها جایگزین خیلی خوبی برای تخته سه لا ها محسوب شوند. پوشش لمینیت یک لایه ی اضافی است که بر روی تخته فیبر اضافه می گردد که سطح آن را نسبت به خراش مقاوم ساخته و بدان مقاومت بالایی می بخشد. بسته به نیاز شما لمینیت می تواند بر یک طرف و یا هر دو طرف تخته فیبر انجام شود. تخته ها لمینیت شده می تواند برای ساخت انواع پارتیشن، پنل ها، قفسه های کابینت، درب، میز و … مورد استفاده قرار گیرد.

با یک کلیک👆محصولات پارتیشن ام دی اف را ببینید.
مشاوره آنلاین مشاوره رایگان