دکوراسیون منزل هر فردی بسته به سلایق شخصی دارای ویژگی های خاصی می باشد. این دکوراسیون صرف نظر از بزرگ بودن و یا کوچک بودن خانه نشان دهنده شیوه زندگی افراد مختلف می باشد. مدل ارتباطی که امروزه توسط پارتیشن خانگی میان فضاهای خصوصی و عمومی خانه برقرار می شود بستگی به فرهنگ جامعه و خانواده دارد.

از این رو ایجاد فضایی با تنوع بیشتر و انعطاف پذیر از لحاظ کاربرد عناصر معماری می تواند کارکردهای مختلفی را به زندگی افراد وارد نموده و در جهت رضایت آنها قدم های بلند تری بردارد. بنابراین در تمام فضاهای اداری، مسکونی، تجاری این حق را می توانیم قائل باشیم که آنها هم احتیاج به زیبا شدن دارند، از جمله عناصری که در فضای مسکونی، این زیبایی را تکمیل می کند استفاده از پارتیشن خانگی است.

اهمیت استفاده از پارتیشن خانگی

امروزه اهمیت استفاد از پارتیشن خانگی در یکی از پرکاربردترین سبک های معماری در ساخت منازل مسکونی دیده می شود. استفاده از شیوه پلان های باز برای طراحی خانه ها که تحت تاثیر زندگی مدرن ایجاد شده است.این مدل اکثر فضاهای یک خانه را به هم مرتبط ساخته و حریم خصوصی کمتری را برای ساکنین فراهم می آورد و بیشتر در مورد خانه هایی با متراژ کم و یا خانه هایی لوکس با متراژ بالا کاربرد دارد.

متخصصین این امر عقیده دارند دلیل ایجاد یک همچنین فضایی حرکت نور بیشتر در هوا می باشد، این نور حس آرامش بیشتری را برای افراد فراهم می کند. اما در مقابل ممکن است به جهت عدم وجود فضای خصوصی برای ساکنین آرامش و سلامت آنها بر هم زده شود. در نتیجه اهمیت استفاده از پارتیشن خانگی دوچندان برابر می شود.

انواع پارتیشن خانگی

اساسی ترین کاربرد پارتیشن خانگی، تقسیم بندی فضاهای بزرگ به فضاهای کوچک خصوصی و قابل انعطاف می باشد. همانطور که می دانیم برای تقسیم بندی خانه هایی با پلان های باز و گسترده استفاده از دیوارهای بتنی و یا آجری مقرون به صرفه نخواهد بود علاوه بر آن وقت بیشتری را برای ساخت خواهد برد. بنابراین استفاده از انواع پارتیشن خانگی علاوه بر صرف هزینه کمتر این امکان را می دهد تا چندین فضای خصوصی را برای افراد ایجاد کنید.

پارتیشن خانگی می تواند بعنوان جدا کننده میان فضای مشترک پذیرایی و نشیمن و یا اتاق خواب و فضای مطالعه، قسمت نهارخوری و آشپزخانه و… مود استفاده قرار گیرد. در مجوعه فرامین شما می توانید با توجه به سلیقه و نیازهای شخصی تان انواع پارتیشن خانگی را تهیه کنید. انواع پارتیشن خانگی بر اساس متریال به پارتیشن فلزی، پارتیشن چوبی، پارتیشن شیشه ای، پارتیشن شبکه ای، پارتیشن پرده ای و… تقسیم بندی می شوند.

پارتیشن خانگی مدرن

در پارتیشن خانگی مدرن علاوه بر اینکه از متریال های نو استفاده می شود میتواند کاربردهای متفاوتی نسبت به پارتیشن های کلاسیک داشته باشد. پارتیشن خانگی مدرن می تواند از میله های فلزی، انواع مختلفی از چوب ها و یا شیشه هایی با جنس ها و رنگهای مختلف ساخته شود. برخی از پارتیشن ها نمایی از سنگ را بین فضای نشیمن و اشپزخانه ایجاد می کنند که می توان برای نصب تلویزیون از آنها بهره برد. امروزه در برخی از خانه های مدرن شومینه ها را داخل پارتیشن های دیواری قرار می دهند. در این سبک پارتیشن خانگی می تواند علاوه بر جداکننده فضا عملکرد دیگری نیز داشته باشد.

در برخی از موارد نیز از چوب های بامبو برای پارتیشن استفاده می شود. همچنین می توان از یک فضای شیشه ای مانند بهره برد وداخل آن را با گیاهان سبز زنده پر کرد.

همه محصولات پارتیشن خانگی را از 👆👆مشاهده کنید.
مشاوره آنلاین مشاوره رایگان