برای راه اندازی یک مجموعه ابتدایی ترین کار انتخاب و خرید مبلمان اداری است. همه ما آشنایی کاملی با لوازم و تجهیزات اداری داریم. لوازمی از قبیل پارتیشن ها که به عنوان یک جداکننده فضا مورد استفاده قرار می گیرد. میز اداری و حتی دیوارکوب های موجود در اتاق مدیریت، میزهای کانتر، صندلی اداری برای قسمت اتاق انتظار، انواع کتابخانه ها و کنسول ها همگی از لوازمی هستند که به عنوان مبلمان اداری به فروش می رسند.

مبلمان اداری مدرن که با مواد اولیه جدید و در طراح های مدرن، مملو از خلاقیت و ایده های نو ساخته و به فروش می رسد، در سال های اخیر توانسته توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند. این مبلمان اداری مدرن که در طرح هایی با سبک نو تولید می شود، فضایی لوکس و زیبا در اختیارتان قرار می دهد

انتخاب رنگ در مبلمان اداری مدرن

در فضاهای مدرن با توجه به اصول روانشناسی، رنگها گزینش می شوند. همچنین انتخاب رنگ در مبلمان اداری مدرن نیز بر اساس اصول روانشناختی فضاها و با توجه به زمینه شغلی می تواند متغیر باشد. رنگهای روشن و خاص دوری از انتخاب رنگهای تیره که مختص مبلمان اداری کلاسیک می باشد از ویژگی های انتخاب رنگ در مبلمان اداری مدرن می باشد، که حس جنب و جوش بیشتر، فضایی سرشاز از پتانسیل را به ارمغان می آورد.

در کنار آن نیز استفاده از لوازم دکوراسیون اداری مدرن همخوانی فضا را دوچندان برابر می کند. روشنایی ها، اکسسوری های جدید و مدرن که با فلزاتی با قیمت مناسب تا بالا را شامل می شود و دست ساز است نیز می تواند در این نوع دکوراسیون استفاده شود.

نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری مدرن

ملاحظه مدت زمان استفاده از مبلمان اداری مدرن از اولین نکات مهم به شمار می رود. یقینا مبلمان اداری مدرن اصلی ترین جایگاه را در سبک دکوراسیون مدرن دارد. انچه که باید بدان توجه نشان دهید این است تصمیمات و قوانین حاکم بر سازمان شما در آینده به چه شکل خواهد بود. آیا شما قصد دارید فضایی باز را برای ایجاد تعامل بیشتر برای کارمندان خود داشته باشید و یا همواره ترجیح می دهید از دکوراسیونی بسته بهره ببرید.

سبک و مدلی که انتخاب می کنید باید بتواند تمامی فضاها را تحت پوشش خود دربیاورد. محل پذیرش و یا لابی، فضاهای اختصاصی، اتاق کنفرانس، آشپزخانه و ناهار خوری، میزهای کانتر منشی، فضای اداری پرسنل و… از جمله فضاهایی است که باید پوشش داده شوند. به طوری که برای تمامی فضاهای ذکر شده باید تجهیزات لازم را فراهم کنید. مثلا کامپیوتر، اسکنر، کتابخانه اداری، فایلینگ، شلف های مدرن، تجهیزات صوتی و تصویری، نقشه های طراحی شده، صندلی های ارگونومیک و … که شما را در سازماندهی بهر فضا کمک می کند. اینها تنها گوشه ای از نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری مدرن می باشد که نباید آنها را فراموش کرده و همواره در هنگام خرید درنظر بگیرید.

خرید مبلمان اداری مدرن متناسب با نیاز کارمندان

برای خرید مبلمان اداری مدرن متناسب با نیاز کارمندان بهتر است که ابتدا لیستی از نیاز های پرسنل خود تهیه کنید. تعداد کامپیوترها، تلفن، اسکنرها و فکس و دیگر ابزار که برای نوشتن مورد نیاز است را در نظر بگیرید. انتخاب ملزومات ادری باید با ماهیت کسب و کار حرفه ای شما صورت پذیرد. به طوری که با یکدیگر همخوانی داشته باشند. برای نتیجه بهتر میتوانید از نظریات خود پرسنل نیز کمک بگیرید. این کار سبب برنامه ریزی بهتر رضایت شغلی بیشتری را برای شما فراهم خواهد کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده برای خرید مبلمان اداری مدرن متناسب با نیاز کارمندان بهتر است بودجه ی خود را تعیین کنید. بهتر است که گزینه های دیگری را نیز برای خرید و انتخاب مورد برررسی قرار دهید. مثلا از مدل و سبک های ساده تر خریداری کنید تا متحمل هزینه های کمتری شوید.

مشاوره آنلاین