تبدیل دفتر کار به فضایی باز، مثبت و راحت برای کارمندان باید در اولویت کار تمامی کسب و کارهای مدرن امروز قرار گیرد. اهداف و اشتیاق افراد تنها وابسته به نقش شغل و روابط کاری نیست، بلکه محیط اداری نیز سهم بزرگی در تاثیرگذاری بر انرژی و اشتیاق کارمندان برای ورود به محل کار دارد. گذشته از همه این موارد، محل کار مکانی است که کارمندان بیشترین وقت خود را در طول هفته در آن می گذرانند، بنابراین ایجاد فضایی با انرژی مثبت که موجبات رضایت شغلی را فراهم آورد بسیار مهم است.

در اینجا نکاتی برای بهره وری بیشتر در فضای اداری ذکر می کنیم

1- از مبلمان اداری راحت استفاده کنید.

مبلمان اداری در جهت فراهم نمودن راحتی کارمندان در طول روز نقش بزرگی را ایفا می کند. این موضوع نه تنها قابل ارائه بوده، بلکه مبلمان اداری می تواند با طراحی ارگونومیکی از کامندان بیشتر حمایت کند، به ویژه افرادی که ساعات طولانی را بر پشت میزهای خود سپری می کنند.

مبلمان اداری با کیفیت پایین می تواند موجب ناراحتی های جسمانی، حالت بد بدن و فشار بر روی عضلات شود،که به زودی با تاثیر منفی خود میزان بهره وری سازمان را کاهش می دهد. اگر چه مبلمان اداری با کیفیت گران قیمت است، اما موضوع استهلاک می تواند آن را به یک سرمایه گذاری قابل بحث تبدیل کند.

2-فضاهای مشترک قابل انعطاف

علاوه بر مبل ارگونومیکی همچنین کارمندان از فضای اداری قابل انعطاف سود خواهند برد. طراحی ویژه ی محیط اداری در بخش های مختلف می تواند موجب تشویق به همکاری و تعامل بیشتر در میان کارمندان، بهبود روابط شخصی و افزایش بهره وری شود. مثلا شما می توانید فضاهای شرکت را تقسیم بندی کنید، مانند میز اداری پایه فلزی ایستاده برای گفت و گوهای های غیر رسمی، فضایی برای اتاق فکر، ایجاد بخش هایی برای استراحت و یا تمرکز بیشتر کارمندان.

3-رنگ

بسیاری از دفاتر به صورت هوشیارانه طراحی می شوند. رنگ های ملایم برای دوری از چیدمان فریبنده و غیر حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. یک یا چند مبل راحتی روشن می تواند رنگ مورد نیاز اتاق جلسات با میز کنفرانس را تامین کند. گیاهان آپارتمانی نیز می توانند برای ایجاد احساس تازگی و گرما در فضای اداری به جهت بهره وری بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.

4-مالکیت میز اداری

به پرسنل خود این آزادی را بدهید تا بخش کاری خود را شخصی سازی کنند. اجازه دهید تا هر فردی دستی در فضای کار خود ببرد، خواه چند عکس از خانه بر روی میز کارشناسی، ابزارهایی برای سهولت در انجام کارها و یا پوستری از تیم وزرش مورد علاقه، به راحتی می تواند زمینه هایی را برای ایجاد آرامش و راحتی در آنها ایجاد کند.

5-فضایی برای سرگرمی

در ساعات استراحت و ناهار برای کارمندان محدودیت ایجاد نکنید. شما می توانید در فضایی کوچک اتاق سرگرم کننده و جذابی را ترتیب دهید تا کارمندان انرژی های نهفته ی خود را در آن تخلیه کنند. یک یا دو میز پینگ پنگ راه بسیار خوبی برای تشویق کارمندان به فعالیت داشتن است که با این کار یک رقابت سالم میان آنها ایجاد می شود. کارمندان باید حداقل برای چند دقیقه به طور کامل با کار ارتباط نداشته باشند، قبل از اینکه به پشت میزهای خود برگردند باید شاداب و پر انرژی باشند.

میز مدیریت اداری

6-هنر الهام بخش

با کارهای هنری جذاب بر دیوارها، فضای شرکت را زنده کنید. زیباترین عکس ها را انتخاب کنید. هنر آبستره و یا تصاویر الهام بخش یا نقل قول هایی از شخصیت ها می تواند جذاب باشد. پس سخت تلاش کنید تا هنر شگفت انگیزی را برای ایجاد یک روز کاری پر بار پیدا کنید.

7-نمای مناسب

نور طبیعی می تواند فضای کار را زنده نگاه دارد همانطور که موجب بهتر شدن روحیه کارمندان می شود. اجازه دهید تا بیشتر فضای دفترتان از نمای مناسب و نور طبیعی بهره ببرد، پنجره ها را با میز کارمندی مسدود نکنید. بخش های مختلف را در کنار پنجره ها قرار دهید تا کارمندان به هنگام کار فرصتی برای نگاه کردن به بیرون داشته باشند. تغییر منظره همیشه سبب ایجاد خلاقیت می شود.

تنها چند تغییر قابل تأمل می تواند دنیای متفاوتی را در روز با بهره وری بیشتر برای کارمندان ایجاد کند. اگر می خواهید این تغییرات را در شرکت خود بگنجانید فراموش نکنید که حتما از کارمندان نظر بخواهید تا مطمئن شوید در مسیر درست در حال حرکت هستید.

 

 

فرامین ابتکاری نوین new innovative faramin
فرامین ابتکاری نوین new innovative faramin